Strażacy w Żywcu biorą udział w GaszynChallenge

 

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Żywcu otrzymali nominację do wzięcia udziału w akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Podejmując wyzwanie, wykonali po 10 pompek i wpłacą odpowiednią kwotę dla Wojtusia z Galewic.

#GaszynChallenge to akcja wspierająca leczenie chorego Wojtusia. Polega na wykonaniu 10 pompek i wpłacie co najmniej 5 złotych na leczenie.

Wojtuś Howis to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. Akcję charytatywną, która została nazwana #GaszynChallenge, rozpoczęli strażacy ochotnicy z Gaszyna.

Zasady są bardzo proste, osoby bądź instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, a następnie wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania. Akcja, w którą włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby to połączenie dbania o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej.

Żywieccy strażacy dziękują za nominację jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieledwi oraz w Lalikach, do #GaszynChallenge wyzywamy:

  • Komendę Powiatową Policji w Żywcu,
  • Komendę Powiatową PSP w Cieszynie,
  • Komendę Powiatową PSP w Suchej Beskidzkiej.

 


Drukuj   E-mail