Silne wiatry na Żywiecczyźnie

W związku z silnymi wiatrami dość pracowitą noc mieli żywieccy strażacy. Od godziny 18.00 w niedzielę 23 września 2018 roku do godziny 10.00 w poniedziałek odnotowano 25 zdarzeń, których przyczyną były wichury, a które związane były przede wszystkim z usuwaniem powalonych drzew i konarów, 

Do groźnego zdarzenia doszło na Jeziorze Żywieckim w Zarzeczu przed godziną 18.00, gdzie po przewróceniu łodzi kabinowej, w odległości około 300 metrów od brzegu, do wody wpadły cztery osoby. Działania Straży Pożarnej oraz Policji polegały na podjęciu osób z wody na łodzie ratunkowe i ewakuacji na brzeg. Poszkodowanym udzielono pierwszej pomocy, a następnie przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego. Osoby poszkodowane nie wymagały hospitalizacji. 

Około godziny 20.00 powalone drzewo uszkodziło budynek mieszkalny i linie energetyczne oraz całkowicie zablokowało drogę w Radziechowach.

Kilka minut po godzinie 4.00 rano w Żywcu na ul. Krakowskiej w leżące na jezdni drzewo wjechał samochód osobowy. Kierowca samochodu opuścił pojazd przed przybyciem Straży Pożarnej i nie wymagał pomocy medycznej. 


Drukuj   E-mail