Pracowita Niedziela

Pracowita Niedziela

W minioną niedzielę tj. 26 lipca 2020 roku żywieccy strażacy odnotowali 35 zdarzeń w związku z intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad częścią powiatu żywieckiego w godzinach wieczornych. Byli dysponowani do zdarzeń związanych z:

  • niedrożnymi przepustami w 21 przypadkach, w miejscowościach: Szare, Milówka, Kamesznica, Nieledwia, Cisiec,
  • pompowaniem zalanych piwnic w 11 przypadkach, w miejscowościach: Szare, Kamesznica, Milówka, Sól, Cisiec,
  • zabezpieczeniem zalanej drogi w 2 przypadkach, w miejscowościach: Nieledwia i Milówka oraz zabezpieczeniu cieku wodnego w Szarym.

Tego samego dnia o godzinie 10:22 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu, otrzymał informację o wypadku motocyklowym w Kocierzu Moszczanickim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z nieustalonych przyczyn motocykl zjechał na przeciwległy pas, gdzie doszło do otarcia z samochodem Honda oraz czołowego zderzenia z samochodem Renault. Dwie osoby podróżujące motocyklem znajdują się poza obszarem drogi wojewódzkiej, nieprzytomne, bez czynności życiowych. Pierwszej pomocy udziela będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego, helikopter ratunkowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest w drodze. Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczeniu lądowiska LPR. Niestety mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej przez kilkadziesiąt minut nie udało się przywrócić czynności życiowych poszkodowanym i lekarz stwierdził zgon kobiety i mężczyzny. Dalsze działania strażaków polegały na rozstawieniu parawanu na czas prowadzonych działań przez Prokuratora i zabezpieczenie działań Policji.

Był to już kolejny tragiczny wypadek w tym miejscu. W związku z tym bardzo prosimy o rozwagę na drogach.

  • IMG_4121_1
  • IMG_4123_11_sk
  • InkedIMG_4131_LI1

Drukuj   E-mail