Burze na Żywiecczyźnie

Burze na Żywiecczyźnie

 

26 sierpnia 2019 roku był dla żywieckich strażaków bardzo pracowity. 9 interwencji związanych z usuwaniem powalonych drzew i konarów, 6 niedrożnych przepustów pod drogami, 3 zalane piwnice i garaże w budynkach mieszkalnych, zerwana połać dachowa (blacha) na budynku mieszkalnym w miejscowości Rychwałd.

Równocześnie były prowadzone interwencje związane z kolizjami samochodów: na drodze S1 w Łodygowicach samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne – jedna osoba poszkodowana, w Żywcu na moście w ciągu drogi 946 zderzenie 3 samochodów osobowych – jedna osoba ranna oraz w Lipowej zderzenie 2 samochodów osobowych – jedna osoba ranna.

Również w godzinach popołudniowych do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Żywcu trafiła informacja o pożarze w tunelu „Emilia” w Lalikach. Po dojeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej okazało się, że w budynku technologicznym przed tunelem pali się instalacja elektryczna w rozdzielni średniego napięcia. Pożar ten ugaszono przy użyciu 2 gaśnic. Tunel na czas trwania działań ratowniczo-gaśniczych był zamknięty, obsługa tunelu zorganizowała objazd. Przed ponownym uruchomieniu tunelu sprawdzono wszystkie systemy bezpieczeństwa które zadziałały prawidłowo. Podsumowując strażacy interweniowali 24 razy. Na szczęście odbyło się bez ofiar śmiertelnych.


Drukuj   E-mail